הקשר בין בנייה קלה לבניה ירוקה

עם עולם הבניה היה פשוט, היה רק סוג אחד של בניה וכולם בנו אותו הדבר, כיום העולם הזה משתנה ומתפתח עם חידושים טכנולוגים בכל יום ויום ולצד זאת כל יום צצים עוד מאמרים שמנסים להכתיר שיטת בניה כזאתי או אחרת כשיטת הבניה הטובה ביותר. אנחנו לא באים להגיד לכם כי הבניה הקלה היא הבניה המנצחת או שהבניה המתועשת היא העתיד של עולם הבניה. אנחנו רק באים להראות את ההבדלים וההקשרים בין שניים מהטרנדים החמים ביותר בעולם הבניה – בניה קלה ובניה ירוקה.

 

מה זו בניה ירוקה

הבניה הירוקה היא למעשה הרחבה של המגמה הירוקה שנמצאת איתנו כדי להישאר, מדובר על המשך ישיר לאורך חיים ירוק ויחד עמו צצות שכונות ירוקות בכל עיר בארץ. העקרונות המנחים את הבניה הירוקה הינן קיימות, ואיכות הסביבה. הבניה הירוקה דוגלת בשימוש בחומרים אקולוגים ולא מזהמים, חסכון באנרגיה הן בשלבי הבניה והן בתוצר המוגמר (בעיקר על ידי עיצוב הבית בצורה חכמה ונכונה). מה זו בנייה קלה?

מה זו בניה קלה

הבניה הקלה היא למעשה בניה אשר אמורה להיות קלה יותר מאשר תהליכי הבניה הקלאסיים, הדגש הוא על תכנון ויישום כמו גם אפשרויות ודינמיות בתהליך הבניה.

הבניה הקלה נעשית בעיקרה במפעלים שם מייצרים את החלקים השונים ואז רק משנעים אותם ומרכיבים בשטח מה שיוצר עבודה שקטה בהרבה ומדויקת אשר כמעט ולא מזוהה עם עיכובים והפתעות בלתי צפויות, גם שטח העבודה עצמו נשאר נקי ונעים לא רק לאוזן אלא גם לעין. אנו מזמינים אתכם לקרוא מידע נוסף באתר mivne.com

 

ההבדלים בין בניה קלה לבניה ירוקה

מהתיאורים הקצרים שנתנו קודם ניתן לראות כי קווי הדמיון בין שני סגנונות הבניה הם גדולים אך ישנן גם הבדלים אשר נשים עליהם דגש בחלק זה. הבניה הירוקה הינה שילוב של מערכות בניה מתקדמות אשר מחוברות יחדיו ליצירת אפקט חסכוני הן בבידוד והן בשמירה על איכות הסביבה, השיטה הזו מנסה לנצל את חומרי הגלם עד תומם ולמעשה מדובר על הבניה ההיסטורית ביותר באנושות (עוד מימי האדם הקדמון והמערה שהינה למעשה בניה ירוקה). מה זו בנייה ירוקה?

בניגוד לבניה הירוקה, הבניה הקלה לא חייבת להיות ירוקה וכל האלמנטים האקולוגים הם למעשה תוסף שניתן להלביש על סוג בניה זה אך הם לא עיקרו. הבניה הקלה שמה דגש על מהירות הבניה, מהירות ההרכבה, ומעל הכל איכות התוצר הסופי.

 

קיימות עוד כמה סוגי בניה אשר אנשים נוטים לבלבל עם הבניה הקלה והבניה הירוקה ואלו הן הבניה הטרומית והבניה המתועשת. בעבר התפיסה של בניה טרומית או בניה מודולרית נחשבה כאקלקטית, מסורבלת וכזו אשר עיקרה הוא רק עמידה בלוחות זמנים לא אפשריים. כיום הבניה הטרומית לקחה על עצמה טכניקות מעולם הבניה הקלה והפכה למסודרת יותר וטשטשה את הגבולות בין שני סוגי הבניה הללו.

 

הבניה המתועשת שמה דגש על איכות ומקצועיות הידיים העובדות ולא על הכמות, בבניה קונבנציונלית מעסיקים אנשים רבים אשר לא מוכשרים לעבודה ספציפית ומלמדים את העובד פעולות בסיסיות ולא מסובכות. בבנייה המתועשת ישנה חשיבות עליונה למקצועיות העובדים שכן תהליך הבניה קצר יחסית ולכן יש חשיבות שכל פעולה ופעולה תהיה ברמה הגבוה ותעשה בדיוק ובתשומת לב.