פיקוח בנייה

כל פרויקט בנייה מכיל מנעד של אנשי מקצוע שלוקחים בו חלק – כדי שכל אלה יעבדו בצורה נכונה ובטיחותית ושתהייה כל הזמן אספקת חומרים איכותית, יש להיעזר בפיקוח בנייה באמצעות מפקח שדואג לפקח על כל שלב ושלב בתהליך ולתת מענה לכל צורך.

 

שירותי פיקוח בניה הינם שירות משמעותי שקיים בכל פרויקט בנייה והוא כולל ליווי של תהליך הבניה מהתחלה ועד סוף הבנייה, בהתאם למפרט הטכני שגובש מראש לצד עמידה בכל דרישות התקן. תהליך פיקוח בניה הינו תהליך שמתלווה לאורך הפרויקט עצמו והוא יכיל בתוכו את שלבי התכנון של הפרויקט, הנפקת אישורים רלוונטיים פיקוח על כל תהליך הבניה בפועל. לאורך כל הזמן בו הוא מפקח על הפרויקט הוא מעביר ללקוחות שלו דיווח שוטף מהאתר, מתעד את השלבים ונוכח על מנת לתת מענה לכל בעיה שצצה בכל תחום.

 

מדוע נזדקק לשירותי פיקוח בנייה?

כיום לא ניתן להתחיל פרויקט של בנייה בהיעדר אדם שתפקידו יהיה לפקח על כל השלבים ולתת מענה מידי בשטח. פיקוח מבטיח שקט וביטחון לכל העוסקים בדבר, כמו כן, חסכון גדול בזמן וגם בעלויות וכמובן ניהול פרויקטים על ידי אדם מיומן ומקצועי שניתן לסמוך עליו. במידה ואיכות החומרים של הבנייה אינה מספקת או לא איכותית או שלא קיים תיאום בין גורם אחד למשנהו, תפקידו של מפקח בנייה יהיה לתת פתרון הולם תוך כדי שהוא חוסך בהוצאות ומונע הפסדים והכי חשוב מודע לכל ליקויי הבטיחות ומונע אותם. שירות של פיקוח בניה יבטיח בקרה מלאה ושוטפת על כל שלב בתהליך ובייחוד ראש שקט שהפרויקט נמצא בידיים אמינות ומקצועיות שיכולות למצוא מענה איכותי עבור כל בעיה.

 

 

בקיאות במגוון תחומים

אפשר לזהות כי תפקידיו של מפקח הבנייה הינם רבים והוא יצליח לנצח על המיזם מראשיתו ועד שלבי הגימור שלו, בהתאם לזאת יאלץ מפקח הבנייה להיות בקיא במגוון של תחומים כגון – ארכיטקטורה, הנדסה, קונסטרוקציה, אינסטלציה, איטום, צביעה וכדומה. בשל היותו בקיא בכל הנושאים הללו הוא ידע לספק מענה תמיד, להתנהל מול כל איש מקצוע ומומחיותו ולהעביר את כל המידע הרלוונטי לאנשי המקצוע השונים. האחריות בתחומו תבוא לידי ביטוי בכל נושא הניהול והתיאום מול אנשי המקצוע. בנוסף, הוא יקפיד על הימצאות תכנית הנדסית מעודכנת באתר וינהל יומן עבודה מסודר שבו יוחתמו כל אנשי המקצוע והמהנדסים ששרטטו תכניות עבודה בהתאם לתקנות החוק.

 

בחירה של מפקח בנייה מקצועי

מוטב יהיה לבחור מפקח בנייה בעל ניסיון בפרויקטים שנעשו בעבר. רצוי שהיחס האישי שלו יהיה נעים, שירותי ואדיב מול כל לקוחות וכן לכל עובד תחתיו. מפקח בנייה יהיה אחראי על ניהול הבנייה ויספק מענה לכל בעיה ושאלה שיכולה להתעורר בזמן התהליך עצמו. כפועל יוצא, מפקח בנייה הינו בקיא ובעל ידע בתחומים רבים, שכן הוא אמור לפתור בעיות במנעד תחומים שיש להם זיקה לבנייה. הוא גם ילווה וייעץ לאורך כל התהליך ויעניק דיווח שוטף על כל הנעשה והתקדמות הפרויקט. בחירה במפקח בניה היא לא פריבילגיה, רק בעזרתו ניתן יהיה להבטיח פרויקט איכותי ובטיחותי שנבדק בכל שלב על ידי הטובים ביותר.