רשימת הבטיחות המקיפה לניסור יהלום

מאמר זה מדבר על רשימת הבטיחות המלאה שצריך לדבוק אליה בעת השימוש במסור יהלום.
השימוש בניסור יהלום כיום מאוד נפוץ בהרבה תעשיות שונות לחיתוך חומרים קשים כגון בטון, בטון ממוגן, אספלט, שיש, אבנים, לבנים ועוד.

 

הכנו לכם כמה דברים שכדאי לכם לשקול לפני שאתם מתחילים להשתמש במסור יהלום:

1. ישנם סוגים שונים ורבים של להבים שנמצאים בשוק וממש לא כולם מתאימים לכל עבודה. לכן, עליכם לוודאות שהלהב שתבחרו יהיה גם מתאים לחומר שברצונכם לחתוך בו וגם לסוג המסור. זה יהיה חכם מצדכם לעשות קצת שיעורי בית על הסוגים השונים של הלהבים שזמינים בשוק היום. זה יעזור לכם לעשות את הבחירה הנכונה עבור עבודת הניסור שלכם.

2. תבדקו שבלהב שלכם לא סדוק או מכיל איזה שהוא פגם אחר. אם אתם מבחינים בפגם כלשהו, תחליפו את הלהב או שתתקנו אותו לפני שתתחילו להשתמש בו.

3. בצעו בדיקה שהציר של המנוע במסור מסתובב באותו כיוון של החץ שנמצא על להב היהלום.

4. הגודל של הלהב צריך להיות תואם לגודל של הציר של מנוע המסור.

5. אל תשכחו ללבוש ביגוד בטיחותי כגון קסדה, כפפות יד, ונעלי בטיחות.

6. ודאו שהמחשב של המסור מכויל לסדר העבודה הנכון. 

7. נקו את העוגן בעזרת מברשת שמתאימה לכך, לפני ההרכבה של הלהב על המסור.

8. אם שכרתם או קניתם להב יהלום משומש, ודאו שהוא לא נשחק, אחרת הוא יכול לייצר מפגעים בטיחותיים תוך כדי ההפעלה.

 

כמה דברים שיש לשקול בזמן שעובדים עם מסור יהלום – 

אל תנסו לתת כוח נוסף במהלך עבודת הניסור וקידוח בבטון, זה עלול להזיק ללהב. אם אתם שמים לב להתחממות יתר, זה מצביע על כך שהחומר שאתם מנסרים בו הוא קשה מדי עבור הלהב. אתם יכול להשחיז את הלהב באמצעות לבנים או בלוקים. בכל מקרה, אם ההתחממות חוזרת, מומלץ להתייעץ עם הספק של הלהב שלכם.

א. ודאו שהחומר שאתם הולכים לנסר בו נמצא במקום יציב ובטיחותי.
ב. אף פעם אל תנסו להטות את הלהב בזמן שהוא במצב עבודה.
ג. אם בחרתם בשיטת חיתוך רטוב, ודאו שיש לכם מקור לכמות גדולה של מים עבור שני הצדדים של הלהב. אתם יכולים להפסיק את עבודת הניסור בכל רגע אם הדברים לא הולכים כראוי.

Diamond-sawing

אם תייחסו חשיבות לטיפים הללו, אז אתם יכולים להיות רגועים בכל מה שקשור לבטיחות בעת השימוש במסור היהלום וגם זה יאריך לכם את תוחלת החיים של הלהבים. הדבר הראשון שאתם צריכים לדאוג לו זה לבחור את הלהב הנכון עבור העבודה הנכונה. המומחים של יהלומי ניסור וקידוח בטון תמיד ישמחו לעזור לכם בבחירת הלהב הנכון לעבודה, והם יכולים להנחות אתכם לבצע את העבודה באופן היעיל ביותר. אתם יכול גם לשכור את השירותים שלהם אם אין לכם את המיומנויות והידע הדרושים כדי לבצע את הפרויקט ניסור יהלום שלכם בבטחה באופן איכותי.