בנייה ירוקה – גם בחדרי ילדים

יום, בנייה ירוקה מהווה שיטת בנייה פופולרית, המיושמת בפרויקטים רבים ברחבי הארץ בעת בנייה של בתים פרטיים צמודי קרקע, בנייני דירות ומגדלים הכוללים חדרי ילדים, מבנים ציבוריים ומסחריים, חניונים, פרוייקטים של בנייה מדורגת ועוד.

שיטת הבנייה הירוקה הולכת וצוברת תאוצה במשך הזמן בהיותה מכילה יתרונות רבים אשר הופכים אותה למתאימה ביותר עבור בתים ודירות פרטיות לרבות חדרי שינה לילדים. כך, מדובר על בנייה שיטה המתבססת על בידוד תרמי ואקוסטי ברמה גבוהה מאוד, המעניקה לדיירים הגנה ובטיחות מרביים מפני רעידות אדמה, ירי טילים ורעשים סביבתיים שונים. בנוסף, בבנייה ירוקה שמים דגש על שימוש במוצרים וחומרי גלם איכותיים וידידותיים לסביבה, המעניקים חוזק ועמידות לכל הבית לרבות חלל הסלון, המטבח, חדרי ילדים והורים ועוד.

מהי בנייה ירוקה?

בנייה ירוקה היא שיטה המבוססת על שימוש במשאבים הטבעיים של הסביבה, הן בשלבי התכנון והבנייה עצמה והן בהחלת העקרונות ויישומם בעת המגורים בבית המוכן לרבות חדרי שינה לילדים, הורים, חדר אמבטיה ושירותים ועוד.

באמצעות ניצול נכון ושימוש אפקטיבי במקורות אנרגיה טבעיים דוגמת רוח, שמש, וחומרי גלם ממוחזרים, ניתן גם לשמור על איכות הסביבה וגם לחסוך בכסף עבור הוצאות שוטפות של חשמל, מים ותחזוקה, בזכות עמידות הבתים מפני נזקי מזג אוויר ושימוש בשיטות חימום וקירור טבעיות, מחזור המים וכדומה.

שיטה זו שמה דגש על תכנון לטווח רחוק, שמירת איכות הסביבה ובריאות בני האדם על ידי ניצול מיטבי של כלל המשאבים. יישום השיטה בצורה טובה ונכונה גם תורם רבות בפן הכלכלי – חברתי ומשפר בצורה ניכרת את הבריאות, הרווחה ואיכות החיים של כלל הציבור.

יתרונות בולטים

לשיטת הבנייה הירוקה מגוון של יתרונות מוכחים, העיקריים והידועים הם:

צריכה אנרגיה נמוכה: בנייה ירוקה ידועה כשיטה מהירה החוסכת הן בזמן והן בעלויות כספיות בתהליך הבנייה עצמו בשל שימוש במשאבי הטבע כגון חומרי גלם מתכלים, מי תהום וכדומה. כמו כן, מאחר והמבנים המוכנים מאופיינים בחוזק ורמת עמידות גבוהה בפני נזקי מזג אוויר, היא מובילה לחסכון משמעותי בצריכת החשמל ובהוצאות כלליות עבור תחזוקה ושימור.

בנייה פשוטה, מהירה ומדויקת: שימוש בשיטה מאפשר לצוות העובדים והקבלנים לבצע את העבודות בצורה מהירה ויעילה ולהגיע להספק גבוה ביותר. כמו כן, ניתן להשתמש בבנייה ירוקה עבור מגוון פרויקטים אדריכליים כולל הקמת בתים פרטיים, בניית חדרי ילדים, בתים משותפים, בניינים ציבוריים ועוד.

תחושת הגנה וביטחון: שיטה זו מקנה לדיירי הבית הגנה מקסימלית בעת מתקפת טילים או רעידות אדמה. בנוסף,  המבנים מבודדים בצורה יעילה מבחינה אקוסטית ומעניקים הגנה מפני רעשי סביבה חיצוניים.

צמצום תלות בהון אנושי: תהליך הבנייה הירוקה נסמך בעיקר על מנהל הפרויקט ועובדים בעלי מומחיות ספציפית, כך שפוחת הצורך באנשי מקצוע אחרים.