לחיות חיים ירוקים בבית ובחוץ

לפי כלל המומחים הבין לאומיים, האנושות היום נמצאת בנקודה מפנה בכל הנוגע לשמירה על איכות הסביבה – נקודת המפנה המדוברת, היא כזו שעדיין מאפשרת לנו לתקן את הטעויות שביצענו, ולשמור על כדור הארץ. אבל נקודת המפנה הזאת, לא תשאר כאן לעוד הרבה זמן, ולמעשה היא עתידה בקרוב להתחלף בנקודת האל חזור – הרגע שבו כבר לא נוכל לתקן את המצב ולשנות את החיים על הכדור כאן. רבות כבר דובר על החשיבות בשמירה על הסביבה והמחקרים שנעשו בתחום מזהירים מהתחממות הגלובלית, אבל כיצד אנחנו יכולים לתרום את חלקינו למאבק הירוק? בכמה צעדים פשוטים, אך יעילים במיוחד.

הוציאו את הפלסטיק מחייכם

לפלסטיק לוקח מיליוני שנים להתכלות, ולכן, מדובר בחומר שהופך עם השנים למטרד ולמזהם סביבתי מהחמורים שקיימים בעולם. במילים אחרות, יכול להיות שבקבוק המים שרכשתם בקיוסק הקרוב והשלכתם לפח, יישאר פה הרבה, הרבה, הרבה אחריכם וצאצאיכם. לכן, אחד השינויים החשובים שאתם יכולים לעשות, הוא להתחיל לצמצם את כמויות הפלסטיק שאתם צורכים ביום יום. במקום לקנות קפה בכוס חד פעמית, הביאו כוס קפה רב פעמית מהבית, ובקשו מהבריסטה למלא אותה במקום את הככוס החד פעמית. השתמשו בכלים רב פעמיים, שקיות רב פעמיות, וחשבו כיצד אתם יכולים להשתמש בשקיות או בכלי לפסטיק מסויים שרכשתם, פעם נוספת. וחשוב מכל  – אם בכל אתם נאלצים לזרוק כלי מסויים שעשוי מפלסטיק, מחזרו אותו.

נסיעות שיתופיות בדרך לעבודה

ככל שכמות הרכבים על הכביש עולה – כך עולה גם רמת זיהום האוויר. לכן, ההמלצה הרווחת היא פשוט להתחיל במנהג של נסיעות שיתופיות. בנסיעות שיתופיות, אתם אוספים או מצטרפים למישהו שנוסע לאותו כיוון שלכם בדרך לעבודה. בין אם זה חבר טוב, שכן, או מישהו מהמשרד שגר קרוב אליכם. נסיעות שיתופיות מצמצמות את כמות הרכבים על הכביש ובכך, מצמצמות גם את רמת זיהום האוויר. בנוסף, תוכלו להשתמש בנסיעות האלו לזמן איכות עם חבר קרוב או כדי להדק קשרים עם אנשים מהעבודה. ככל שיותר אנשים יצטרפו אליכם לרכב (על פי הכמות המותרת כמובן), כך יותר טוב. במילים אחרות, אם אתם יודעים שסביבכם ישנם עוד שלושה או ארבעה אנשים שנוסעים לאותו כיוון אליו אתם נוסעים כל בוקר, ותציעו להם להצטרף אליכם לרכב או להפך, כבר הורדתם שלוש או ארבע מכוניות – מהכביש.

מעגל המחזור

מחזור הוא תהליך הכרחי במיוחד לכל מי שרוצה ומעוניין לשמור על אורח חיים ירוק. אבל מעבר ליכולת שלכם למחזר בקבוקים או מוצרים שונים שאתם מעונייניים לזרוק, אופציה נוספת שקיימת עבורכם היא גם לקנות מוצרים שעשויים ממוצרים ממוחזרים, כמו ספרים עם דפים ממוחזרים, קופסאות מפלסטיק ממוחזר וכדומה. בלא מעט מקרים ישנה סטיגמה, כאלו מדובר במוצר "יד שנייה", אבל למעשה מדובר במוצרים באיכות גבוהה במיוחד, שעוזרים לכם – לשמור על הסביבה.

בהצלחה!