צמחיה מלאכותית מול צמחיה טבעית

דבר ידוע הוא שצמחיה יוצרת אווירה. הצבעוניות והמראה הטבעי משפרים את מצב הרוח ונעימים לעין המביטה בהם. אפשר לראות שימוש הולך וגובר בעצים ופרחים לא טבעיים  בתחום עיצוב פנים של בתים או של חללי כניסה לבנייני מגורים ואזורי קבלה בבניני משרדים ובבתי מלון.

צמחיה מלאכותית היא הדבר הבא. בשילוב עם פריטי ריהוט מעניינים הצמחייה מייצרת אווירה נינוחה ורגועה ומראה מפתיע. בצד החופש לעצב ככל העולה על רוחו של המעצב, ישנם גם נוחות וחסכון ויתרונות נוספים אשר גורמים לנו להעדיפם על פני צמחיה טבעית.

 

שבעה יתרונות לצמחיה מלאכותית

  1. תחזוקה קלה ופשוטה: פרחים ועצים מלאכותיים לא נושרים או נובלים ואין צורך בעבודה חוזרת ונשנית של איסוף עלים וגבעולים יבשים הגורמים ללכלוך רב. הטיפול בצמחיה מלאכותית מסתכם בניקיון בלבד. המראה הרענן חוזר מייד עם שטיפת הצמחייה במים בלבד. אין צרוך בהשקיה, דישון, גיזום, החלפת אדמה או שתילה מחדש.

 

  1. חסכון: מכיוון שאין צורך בתחזוקה שוטפת מלבד ניקיון, נחסך המאמץ הכרוך בטיפול שוטף בשטחי צמחיה רחבים או בעצים, נחסכות הוצאות מים או נחסכות הוצאות המשולמות לגנן שיטפל בצמחיה. לא מדובר רק בחסכון של כסף אלא גם בחסכון בזמן שאנו מקדישים בדרך כלל, לטיפול בצמחיה טבעית.

 

  1. אין צורך בידע מוקדם: בחירת צמחיה טבעית כרוכה בידע וניסיון מוקדם. צריך לדעת מה לשתול, איך לשתול ואיך לטפל באופן שוטף. בהצבת צמחיה שאינה טבעית אתם פטורים מצורך הזה.

 

  1. עמידות לאורך זמן: צמחים שאינם טבעיים מחזיקים מעמד לאורך זמן. בעזרתם תוכלו ליהנות ממראה עיניים מרהיב ומפריחה כל השנה מבלי להתחשב בעונתיות או בתנאים אקלים מיוחדים.

 

  1. עיצוב כיד הדמיון: אין מגבלות על עיצוב חללים עם צמחיה מלאכותית. ניתן להציבה בכל מקום אפשרי, בשילוב העיצוב הפנימי של החדר או האזור המעוצב. אין צורך בתאורה מיוחדת אין צורך להתחשב במידת האור או בטמפרטורה של האזור המעוצב. כיד הדמיון הטובה אפשר ליצור בעזרת הצמחייה אווירה מהודרת ואלגנטית או אווירה חמימה וביתית.

 

  1. ללא גורמי אלרגיה: הצמחייה המלאכותית אינה גורמת אלרגיות. קיים אחוז די גבוה של אנשים הסובלים מאלרגיות שונות בתקופות הפריחה וסובלים מתופעות של קוצר נשימה, נזלת ופריחה על העור. שימוש בצמחייה מסוג זה הוא יתרון גדול עבור אלה הסובלים מאלרגיה.

 

  1. אין חרקים ומזיקים: לעצים ופרחים מלאכותיים לא מגיעים חרקים ומזיקים. פרחים או עצים טבעיים הם מוקד משיכה לחרקים מטרידים או גורמי נזק. הצמחייה הטבעית עלולה ללקות במחלות ולאבד את יופייה וצבעה כתוצאה מכך.

 

לסיכום, צמחיה מלאכותית יכולה לשדרג את העיצוב הפנימי והיא מספקת מראה מאיר פנים ומעניין לפינות משעממות הזקוקות לגיוון. חופש העיצוב, הקלות, הנוחות והחסכון יוצרים יתרון משמעותי בשימוש בצמחיה זו ובהעדפתה על פני הצמחייה הטבעית.