5 סיבות מדוע לבחור פינת אוכל נפתחת לבית

אם יש משהו שאנחנו בתור ישראלים מצטיינים בו הוא ללא ספק תחום הבישול והאירוח – אנחנו אוהבים להביא חברים הביתה, אולי אפשר 'להאשים' בכך את מזג האוויר החם, אולי זו התרבות הרב גונית המרכיבה אותנו, כזו המייצרת סקרנות טבעית ורצון למפגש, אולי זה משום שישראל היא מדינה בעלת שיעור ילודה גבוה בו לשבתות וחגים יש מקום של כבוד בתרבות.

 

בכל מקרה, זה לא ממש משנה מה הגורמים שהביאו אותנו להיות חברה שאוהבת לארח ולהתארח כמו שאנחנו צריכים למצוא פתרונות יצירתיים שיתנו לכך מענה פרקטי. נקודה נוספת עליה לא נוכל לפסוח במאמר הוא כמובן – יוקר המחיה. יוקר המחיה מביא רבים מאתנו להתפשר בדרך למציאת מקום מגורים שיהיה לשביעות רצוננו. כך שבלית ברירה, בעיקר אם אנחנו מתגוררים באזורי ביקוש, אנו עלולים למצוא את עצמנו חיים בחללים קטנים הדורשים פתרונות יצירתיים על מנת שנוכל לנצל את המרחב כמה שניתן.

 

עגול או מרובע?

אם אתם אוהבים פינות אוכל עגולות והבית שלכם גדול, אין בעיה. אתם יכולים ליהנות מפינת אוכל עגולה בלי בעיה. אבל, אם אתם מתגוררים בדירה קטנה, אתם עלולים לגלות כי יש כאן בעיה קטנה. אולי תרגישו לרגע כאילו חזרתם לשיעור גאומטריה בתיכון, אבל חשוב להבין את הנקודה הזו כדי לבחור נכון. מרובע זה או אחר בדרך כלל עוזר לנו לנצל את המרחב בצורה טובה יותר. זאת משום שלא נשארים לנו 'עודפים' בקצוות. אם תביטו על הרהיטים השונים בסלון שלכם או במטבח תוכלו לראות כי רוב הרהיטים מעוצבים בצורה של מרובע כל שהו על מנת להתאים את אלו למרחב.

 

אז למה כדאי לבחור פינת אוכל נפתחת?

  1. כי פינת אוכל נפתחת נותנת לכם לבחור: אתם חיים בדירה קטנה? רוצים כרגע שיהיה מקום לילדים לשחק? אתם רוצים שיהיה קצת 'שקט בעין' ? עם פינת אוכל נפתחת אתם יכולים להקטין את גודל השולחן ולהתאים אותו לצורך המידי שלכם.
  2. כי ככה יש מקום לכולם: אתם אולי לא רוצים שהשולחן יתפוס את כל המרחב אבל פינת אוכל נפתחת אכן תעזור לכם לארח את כל האהובים עליכם לארוחה בחג או שבת במידה ותרצו בכך.
  3. פינת אוכל נפתחת קלה לתפעול – בניגוד לעבר, היום ניתן למצוא פינת אוכל נפתחת שממש לא קשה לפתוח אותה או להקטין אותה לפי הצורך.
  4. כי לעיתים צריך משטח עבודה: גם אם אתם לא מארחים כרגע, לא פעם אנחנו מגלים, בייחוד בדירות קטנות כי אנחנו צריכים להגדיל את משטח העבודה שלנו. פינת אוכל נפתחת פתרון מצוין לזה.
  5. כי זה זול… היום ניתן למצוא פינת אוכל נפתחת במחירים שווים לכל כיס.