צבעים אקולוגיים לחידוש וצביעת הדירה

בית צריך לתת לשוהים בו אווירה נוחה ונעימה. היבט שהולך ותופס מקום של כבוד בקרב המשפצים, הבנאים, והצבעים הוא השימוש בחומרים איכותיים, טבעיים, וידידותיים לאדם ולסביבה. הדבר נכון לגבי בתים בבניה חדשה ומודרנית ונכון לא פחות גם לבתים ישנים ועתיקים, שבעליהם חפצים לשמור עליהם ולתת להם מראה יפה ואלגנטי לעוד הרבה שנים ארוכות וטובות.

 

ירוק הוא לא רק צבע

שימוש בחומרים טבעיים תמיד עדיף על חומרים מעובדים יתר על המידה. גם כאשר מחפשים את הצבע הנכון לצביעת קירות הבית, ואין זה משנה אם מדובר בקיר עשוי לבנים, מבנה בטון (צמנט), צביעה על גבי טיח או חיפויים וציפויים דקורטיביים, תמיד כדאי לבדוק את האפשרות של צבעים אקולוגיים. צבעים אקולוגיים הם כאלה שלא פולטים אדים רעילים אל הבית או אל סביבתו, הם מאפשרים לעודפים מים להיפלט החוצה בצורה של אדים, במקום לחדור את תוך הקיר ולהרוס אותו, או לקצר את החיים של הצבע והטיח. שימוש בצבעים אקולוגיים נעשה בדרך כלל על ידי חברות מנוסות, מקצועיות, שמתבססות על ידע רב שנים ושילוב של טכנולוגיות ישנות וחדשות. שימוש בצבעים טבעיים, בעלי תכונות שימור והגנה מצוינות, חשוב לכולם, אבל במקרים מסוימים הוא פשוט חיוני, למשל כשרוצים להגן על מבנים ישנים.

 

כמו יין ישן

יש דברים בחיים שכאשר הם מתיישנים הם הופכים לבלתי ראויים לשימוש או לכל הפחות נעשים בלתי יעילים. מחשבים מדור ישן, טלפונים בעלי חוגה, מכוניות מזהמות, מקלטי טלוויזיה בשחור לבן, חולצות ונעליים ששיכים לאופנת המאה שעברה. הצד השני של המטבע הוא מוצרים ואביזרים שמשתבחים עם השנים. יין ישן נושן, מכוניות אספנים, מטבעות עתיקים, בולים, וגם מבנים עתיקים. מבנים עתיקים מאפשרים ליהנות מבניה משובחת, ומסגנון ייחודי שאין עוד רבים כמותו.

מבנים עתיקים או ישנים, חשוב מאוד לתחזק כראוי, בין היתר באמצעות טכניקות של שימור מבנים. שימוש בצבעים אקולוגיים, חיפויים יעודים, סיד וטיח שנועדו למטרה זו, ניתן לשמור ולשמר את היופי וההוד של מבנים בעלי היסטוריה ארוכה. כדי לשמר את מבנה באופן מקצועי חשוב להשתמש בחומרים הגנה מתאימים כגון טיח דק, טיח גולמי לח, טיח סיד או טיח מסיר לחות שהינם טובים למטרה זו. גם שימוש בצבעים ייעודיים, כגון צבע סלוקסאני, צבע סיד טרה פנלו או צבע פיניש מצוינים לחידוש ושימור של מבנים בעלי חשיבות אישית ואפילו לאומית.