טיפים לבניית חדר אמבטיה ידידותי לסביבה

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות יותר ויותר אנשים אשר מבקשים לבנות את הבתים שלהם באופן ידידותי לסביבה.

אנחנו יכולים לראות את זה הן כחלק ממערך שלם, כלומר בתים אשר כל כולם נבנו על בסיס גישות ידידותיות לסביבה והן בתים שחלקים מתוכם אכן נבנו באופן ידידותי לסביבה, מתוך הנחה שלא כל חדר ניתן לבנות כזה ובוודאי לא באופן יעיל, אך מספיק שמספר חדרים נבנו כך בשביל לחסוך בעלויות ולשמור על הסביבה.

 

הרעיון של בנייה ידידותית לסביבה נחשב לדבר חדש יחסית בישראל, בזמן שבעולם מדובר בנושא שכבר מוכר מזה שנים. בבסיס הרעיון עומדים מספר עקרונות, ראשית, בנייה שאיננה מזהמת, שנית, בנייה חסכונית אשר מאפשרת לבעליו לחסוך בעלויות גם בזמן המגורים שם, שלוש, בנייה מחומרים ממוחזרים, ארבע, בנייה שמטיבה עם הסביבה הטבעית של המבנה. לפניכם שורה של טיפים לבנייה ידידותית לסביבה של חדר אמבטיה, מאחר ובחדר זה יש שימוש בחומרים מגוונים דוגמא קרמיקה לאמבטיה, וכן במשאבים כמו חשמל ומים, הרי אפשר למצוא דרכים שונות אשר באמצעות בנייה ידידותית עם הסביבה נוכל להטיב עמה.

 

אז מה כדאי לעשות?

1. הטיפ הראשון מתייחס באמת לכל הקשור לאריחי קרמיקה לאמבטיה. כאן אנחנו יכולים להשתמש בקרמיקה ממוחזרת, כלומר לא בקרמיקה חדשה אלא כזו שעברה שחזור ושימור, בכך אנחנו חוסכים בייצור החומר. לגבי קרמיקה לאמבטיה אנחנו יכולים גם לבחון כיצד נעשה תהליך הייצור ולבחור קרמיקה אשר יוצרה בתהליכים שאינם פוגעים בסביבה. יש לציין שמלבד אריחי קרמיקה לאמבטיה אפשר להשתמש במשטחים טבעיים, כמו אריחי קוקוס ואריחים אחרים שנחשבים ירוקים מעצם החומרים מהם מייצרים אותם.
 
2. הטיפ השני מתייחס לחשמל – אנחנו יכולים לחסוך בצריכת החשמל ולהפוך את חדר האמבטיה לידידותי יותר לסביבה באמצעות מספר אופציות, ראשית, על ידי שימוש באור טבעי מבחוץ, זה אומנם בעייתי לא פעם, שכן חדר האמבטיה לא תמיד פונה לחלון חיצוני אך ניתן לדאוג שכך יהיה. בנוסף לכך אנחנו יכולים להשתמש בנורות חסכוניות וידידותיות לסביבה. ניתן גם להשתמש בנורות אשר נדלקות באופן חסכוני עם טיימרים קבועים.
 
3. הטיפ השלישי מתייחס לשימוש במים – כאן אפשר להשתמש גם בברזים חסכניים אשר מונעים בזבוז מיותר של מים וכן אנחנו יכולים להשתמש בקולטי שמש אשר מאפשרים חימום של מים באופן טבעי. חשוב לציין שמערכות מתקדמות ידידותיות לסביבה מאפשרות מחזור מים, אך מדובר במערכות שכמעט ולא קיימות בחדרי אמבטיה אלא בשימוש מכשירים כמו מכונת כביסה.
 
4. נקודה אחרונה לפני סיום, אם אתם מחפשים דרכים לבנות באופן ידידותי לסביבה חדר אמבטיה, מוטב להתייעץ עם מומחה בתחום, בפרט אחד שמכיר אריחי קרמיקה לאמבטיה שהם ידידותיים לסביבה וכן אביזרים אחרים. כך תוכלו לבנות בית ידידותי לסביבה שיהיה יעיל וחסכוני עבורכם.