הכירו, מוצרי חשמל ירוקים

בלתי אפשרי לדמיין את חייו של האדם המודרני ללא חשמל כמקור אנרגיה.
נכון הוא, שכל העת מתפתחות תעשיות של ייצור חשמל מאנרגיות ירוקות אבל התהליך איטי, יחסית, ונתקל בקשיים לא מבוטלים.

 

תופעות לוואי שנלוות לשריפת אנרגיית נפט על מוצריו גורמות לפגיעה חמורה באיכות הסביבה הקרובה לכל אחד, לזאת הרחוקה ולכדור הארץ בכללותו. מכוניות, כלי תחבורה, מכונות ומוצרי חשמל הם בין זוללי האנרגיה הגדולים בעולם והצורך הדחוף הוא להמעיט ככל האפשר בשימוש בהם. הדבר נעשה במספר מישורים האחד הוא פיתוח מקורות אנרגיה ירוקים כמו אנרגיה סולרית, אנרגיית מים ורוח, אנרגיית גאות ושפל, אנרגיה תרמית, שימוש בביו-דלקים שמופקים מהצומח ואנרגיית ביו-מסה שהיא אפיק אנרגיה מתחדש.

 

מוצרי חשמל חסכוניים

דרך אחרת להתמודד עם הבעיה היא ליצור מוצרים, מכוניות ומכשירי חשמל למשל, החסכוניים בשימוש באנרגיה – מכשירי החשמל משרתים קשת שלמה של תעשיות, בתי אב ומשפחות והם מנוצלים בתחומי חיים מגוונים. מדינות רבות, ובהן מדינת ישראל, מעודדות רבות שימוש במכשירי חשמל ובמוצרים שאינם זוללי אנרגיה והן מקלות, ככל האפשר, במיסוי וברגולציה לגבי מכשור כזה. במסגרת הטיפול במכשירים אלו נקבעו תקנים מדורגים למכשירי חשמל. כך ניתן למצוא מכשירים שמסומנים באותA  והם מכשירים חסכוניים במיוחד בעוד שהסימון G מעיד על מכשיר זולל אנרגיה. מוצרי החשמל הותיקים הינם, לרוב זוללי אנרגיה בעוד שהחדישים ידידותיים יותר לסביבה.

 

שיטות ייצור מתקדמות

מכשירי חשמל חסכוניים מיוצרים עם רכיבים שונים ויעילים. רכיבים אלו צורכים אנרגיה מופחתת אבל תפוקתם גבוהה מאוד. היצרנים נעזרים בין היתר, בשיטות ייצור מתקדמות המתבססות על שימוש באנרגיה ירוקה. מוצרים אילו נחשבים לאיכותיים והבלאי שלהם נמוך יחסית, וכך הם ישרתו את בעליהם לזמן ארוך יותר. משמעות הדבר היא הפחתה בכמויות הפסולת שעלולה לגרום נזקים לאיכות הקרקע והמים שבסביבתם. פועל יוצא של שימוש במכשירים אלו היא הפחתה בהוצאות האנרגיה של בעליהם. בין מכשירי החשמל הללו ניתן למצוא, לדוגמא, מזגנים סולריים. במזגן כזה מותקן מתקן מיוחד שקולט אדי חום מהשמש והופך אותם לנוזל שמשמש לקירור. ניתן לבנות תנורי בישול בבנייה עצמית שמתבססים על אנרגיית שמש.

 

תרומה לאיכות הסביבה

תחום זה נמצא עדיין יחסית בחיתוליו ויצרנים רבים בעולם מקדישים לו תשומת לב רבה והשקעה כספית בפיתוח וגם כך טכנאי מוצרי חשמל מקצועיים ומובילים בתחום לומדים עוד על מוצרים אלו וממליצים לעשות בהם שימוש עם הזמן יותר ויותר. נושא המודעות לשמירה על איכות הסביבה תופש תאוצה במקומות רבים בעולם המודרני ונחקקים חוקים הקשורים בו.

 

יחד עם זאת, כל אחד יכול לתרום את תרומתו הצנועה, ורכישת מכשירי חשמל ירוקים היא דרך טובה לכך. כך, כל אחד יכול לסייע  והדבר יידחף פיתוחים חדשים ומתקדמים אצל יצרני כלים חשמליים לסוגיהם. על ידי שימוש במכשירי חשמל ירוקים אבל מקצועיים ויעילים משיג כל אחד מספר דברים עיקריים. ניצול זמן העבדה שלו בצורה הטובה ביותר וקבלת ביצועים טובים מאוד לצד תרומה לאיכות הסביבה.