עצים להסקה – יתרונות וחסרונות

בשנים האחרונות נראה כי בעיצוב בתים מודרניים משלבים קמינים מסוגים שונים שנועדו להסיק את חלל הבית ולהקנות לו חמימות מיוחדת, אך זאת לצד עיצובים מרשימים שמקנים לבית מראה שיקי ויוקרתי בבחירת קמין מודרני עתיק, אך ניתן לבחור גם הסקה על ידי קמינים עץ המוסקים על ידי עצים להסקה. קמינים עץ נהפכו לפופולריים ומבוקשים בעיצוב בתים מודרניים, שהרי הם משלבים את המראה האותנטי המוכר לנו עוד משנים עברו בבתי מלוכה.

 

למרות הזמינות של המזגנים המחממים של חלל הבית ומחירם הנוח, עדין אנשים רבים מעדיפים לחמם את ביתם על ידי עצים להסקה, אך הפתרון הטבעי שליווה את ההיסטריה שנים רבות חוזר ובגדול, אך כמובן על פי מיטב השכלולים והטרנדים האחרונים ומאפשר לכל בית לזכות בפתרון הכולל מראה מיוחד לצד חימום מדויק.

 

כל היתרונות בעצים להסקה

קמינים המופעלים באמצעות עצי הסקה מעבר לכך שהם יפים ומוסיפים רבות לעיצוב אדריכלי של החלל, הם אינם מייבשים את האוויר בחלל וגם ולא את הגוף, אך מצד שני העץ מפיץ ריח שלא תמיד נעים, כלומר של בערה, אך בעזרת האמצעים הקיימים כיום בשוק תוכלו לקבל ריח בערה נעים.

אך כיצד? החוכמה היא לדעת לבחור עצים להסקה משובחים המפיצים ריחות נעימים כמו – בחירת  עצי אקליפטוס, שהם יפיצו ריח מנטה מרענן בחלל. אפשרות נוספת היא טפטוף של שמנים מיוחדים על העצים וקבלת ריח מרענן בחלל. מעבר לכך, בחירה נכונה של עצים,  תאפשר לכם ליהנות מקמין בוער שיחמם את חלל הבית למשך שעות רבות.

 

חיסכון כלכלי בבחירת עצים להסקה

הנקודה הרגישה בכל הקשור לחימום הבית הוא – העלויות הכספיות של ההסקה. ברוב המקרים תנורים ומזגנים דולקים לא מעט זמן בחורף הקר אם זה באמצעות חשמל שהם מזגנים, תנורים הפועלים על ידי נפט ועוד אמצעים שונים. חימום הבית על ידי עצים להסקה משמשים כחומר בערה הזול ביותר, מכיוון שהם עובדים על האנרגיה הטבעית שלהם. מסיבה זאת, העלויות של החימום הרבה יותר זולות.

 

אך מהו עץ איכותי שבוער בצורה מיטבית?
ואילו סוגי עצים פופולריים להסקה?

על מנת ליהנות בצורה מיטבית מעצי הסקה, יש לבצע בחירה נכונה לגבי סוגי העץ, שהרי יש לא מעט סוגים של עצים בשוק ולכל סוג יש את היתרונות והחסרונות שלו. עצים טובים להסקה הם עצים העונים על הפרמטרים הבאים: ראשית, על העץ להיות יבש, שהרי עץ יבש נדלק בקלות רבה. שנית, על העץ להיות כבד גם לאחר לעבר ייבוש יסודי. שלישית, על העץ להיות בעל ערך קלורי גבוהה. העצים הפופולריים כיום להסקה בישראל הם: עצי אקליפטוס, עצי זית, עצי הדר ועצי אלון, אך כמובן שיש עוד סוגים שונים של עצים אבל הם המומלצים ביותר מבחינת היתרונות שלהם.