כל מה שרציתם ולא ידעתם על עיצוב גינות

עיצוב גינות הוא אחד התחומים המעניינים, במיוחד עבור מי שמתגורר בבית פרטי עם חצר גדולה, הרי בעיצוב גינות ניתן לשבת בנוחות רבה בחודשי הקיץ החמים ולארח בה חברים ובני משפחה לארוחות שישי וגם סתם לשבת על ריהוט הגן ולהתפנק בבריזה הפתוחה.

 

עיצוב גינות תורם רבות לאווירה של הגינות, הרי וודאי תרצו לשבת לנוחות בפינה קסומה וירוקה שמסביבה ישנם עצי פרי המדיפים ריח משכר של פירות או לשבת בגינה מעוצבת עם פרחים צבעוניים לצד מגוון אלמנטים עיצובים שיעשירו את חלל הגינה. על מנת להגיע לגינה ירוקה ויפה, ממש כמו בקטלוגים שאנו רואים ברשת, עליכם לתכנן את עיצוב הגינה השלב שלב על ידי בעל מקצוע המתמחה בתחום שיוכל לשרטט את הגינה, לשתול צמחים מיוחדים ובכלל ידאג לכל מה שצריך כדי להגיע לעיצוב גינות ירוקות מרהיבות.

 

השלבים בעיצוב גינות

עיצוב גינות אינו דומה לעיצוב פנים כלל וכלל, והוא דורש חשיבה יצירתית לצד לקיחת בחשבון מגוון פרמטרים הקשורים לאופי הצמחים ותכנון נכון של הגינה, כמו – כיווני אוויר, אקלים, סוג האדמה, גודל החלל, מקומות בהם השמש יוקדת, מקומות מוצלים, תשתיות ועוד. המטרה בסופו של דבר להתאים את הצמחים ואת כלל האלמנטים סביב כדי לאפשר לקבל עיצוב גינה פרטית ומותאמת לאופי החלל הדרוש לעיצוב.

 

השלב הראשון בעיצוב גינות הוא – תכנון. כיום ניתן לבצע תכנון על ידי הדמיית תלת מימד ופשוט לראות בצורה מוחשית את הגינה ובצורה זאת תוכלו להוסיף אלמנטים או להוריד על פי רצונכם עד לקבלת התוצאה המושלמת. חשוב לציין כי זהו שלב קריטי, ולכן חשוב לייחס לו חשיבות רבה.

 

Garden-Design

 

ביצוע – שלב ביצוע עיצוב גינות הוא מאתגר, הרי לאחר שיש לנו את שרטוט לעיצוב גינה ואת ההדמיה, עלינו לרכוש את החומרים הנחוצים ובעזרת בעלי מקצוע להציב ולהתקין כל אלמנט במקומו. שלב זה כולל את ריצוף הדק, פתרון הצללה, הטמעת האדמה בקרקע, חיבור מערכת ההשקיה, שתילה של צמחים ועצים מסוגים שונים, הצבת סלעים, אדניות חיפוי קירות ועוד.

 

הוספת טאצ'ים לעיצוב הגינה – השלב של הוספת הטאצ'ים הוא הקל ביותר בתהליך העיצוב ומומלץ לבצע אותו על ידי בעלי מקצוע המתמחים בעיצוב גינות ברמה גבוהה.  האלמנטים העיצוביים כוללים שילוב נכון של תאורה בחלל הגינה כאשר ישנה אפשרות לשלב גמה סוגי תאורה בחלל הישיבה, תאורה ממוקדת וצבעונית על הצמחים, גופי תאורה תלויים, תאורה שקועה על הריצוף וכו'. כמו כן, תוכלו להוסיף מגוון אלמנטים עיצוביים כמו – סלעים, אבני מדרך, מזרקות מים, בריכות נוי, פסלים, דחלילים ועוד מיני רבים.

 

השלב האחרון – הוא המהנה ביותר, זה הזמן לאבזר את הגינה בריהוט גן התואם לאופי החלל כמו – מערכות ישיבה, נדנדה לגן, ספסלים, ערסלים, פופים, שולחנות לקפה, פינות שאנטי, פתרונות הצללה ופשוט לשבת רגל על רגל וליהנות מהבריזה הנעימה שבחוץ.