אדריכלות ועיצוב נכסי יוקרה – מעלים את ערך הדירה

ישנם גורמים רבים אשר מעלים את ערך הנכס של דירה, חלק מהגורמים הינם אובייקטיביים, כמו האזור בו ממוקמת הדירה, צורת הפיתוח באזור, רמת החינוך, כבישי גישה, השקעה בתשתיות, מסחר, ועוד. לצד גורמים אלו, ישנם גם גורמים סובייקטיביים כגון, מצב הדירה, מספר החדרים, תשתיות הדירה, מעלית (בהנחה ומדובר בדירה על הגובה), חנייה ועוד.

 

לצד כל הגורמים הנ"ל, הרי שאחד הגורמים המשפיעים ביותר על ערך הדירה ומה שיכול לעלות את מחירה בעשרות אחוזים, הוא עיצוב הדירה. כשדירה עוברת שיפוץ ועיצוב מחדש, מחירה יכול לעלות בסכומים נרחבים, במיוחד אם מדובר באזור בו יש ביקוש רב וההיצע הוא נמוך. זה נכון הן לדירות רגילות והן במקרים של נכסי יוקרה. לכאורה, היינו אמורים לחשוב שאותם נכסי יוקרה, מעצם היותם כאלה, המחירים שלהם יהיו גבוהים ממילא, דבר שהוא נכון, אך באופן הגיוני ברגע שהם עוברים תהליך מחודש של עיצוב על ידי אדריכל מומחה, הרי שהמחיר יכול לטפס עוד, ובכך בעל הנכס, יכול להחזיר לעצמו את ההשקעה, לא רק של רכישת הנכס במחירו המקורי, אלא גם של עיצובו מחדש ואף להישאר עם רווח גבוה לאחר מכן.

 

לפני שנציג כאן שורה של צעדים אשר ניתן לנקוט על מנת לעצב את הנכס מחדש באופן כזה שיעלה את ערכו, חשוב להדגיש נקודה קטנה, בכל תהליך בו אנחנו מנסים לעלות את ערך הנכס, עלינו לקחת בחשבון את המצב בשוק. אחרי משבר 2008, מצאו את עצמם לא מעט בעלי נכסי יוקרה במצב בו הם לא יכלו למכור את הנכסים שלהם, במחיר רווח, מאחר ולא היה מי שירצה או יוכל לקנות מהם. לכן חשוב לבדוק שהסכום אותו משקיעים אכן תואם למחיר אותו ניתן לבקש על הערך ושאכן יהיה מי שיסכים לשלם אותו.

 

צעדים לעיצוב נכסי יוקרה

הרחבת חדרים – במידה וזה אפשרי, הרי שהרחבת החדרים לשטח גדול יותר, גם על חשבון חדר קיים או שטחים שאינם בשימוש.
כך יושג מרחב גדול בחדרים אשר בשימוש.

החלפת מטבח – אחד הדרכים לעלות את ערך הנכס, הוא באמצעות החלפת מטבח ישן במטבח חדש, כולל שיש, ארונות ושינוי המבנה שלו.

החלפת אמבטיות ושירותים – בדומה למטבח, גם כאן מדובר על החלפה לאמבטיה ושירותים חדשים ומודרניים יותר.

עיצוב חצר/גינה/מרפסת – לא מעט נכסי יוקרה כוללים גינה, חצר או מרפסת פתוחה. סידור ועיצוב חדש שלהם יכול לשנות את כל העיצוב החזותי של המבנה ולשפר את הנראות שלו.

תשתיות – במידה ומדובר בנכס ישן, הרי משתלם להחליף תשתיות ובכך לשפץ מחדש חדרים מסוימים על מנת לשפר גם את איכות המבנה וגם את העיצוב שלו.

אדריכלות ירוקה – כיום נהוג להשתמש באלמנטים של אדריכלות ירוקה וידידותית לסביבה על מנת לחסוך בצריכת חשמל ומים.
שימוש באלמנטים אלו יכולים גם לשפר את איכות החיים במבנה וגם לעלות את ערכו.