עיצוב בית מודרני – מה זה אומר בעצם?

לא מעט אדריכלים ומעצבי דירות, מציעים ללקוחות שלהם ליהנות מעיצוב מודרני,
מתוך הבנה שעיצוב קלאסי בסגנון של פעם כבר איננו רלוונטי ועיצוב רגיל חסר ייחוד הוא לא משהו שאנשים מחפשים.

 

העיצוב המודרני, לא רק שמתאים לתקופה, מן הסתם, אלא שהוא גם מחבר עולמות תוכן שונים של תכנון ועיצוב, מה שהופך את המבנה להרבה יותר יעיל והרבה יותר אידיאלי למגורים. הרעיון שעומד מאחורי עיצוב בית מודרני, הוא לא רק שימוש בצבעים או בחומרים הנכונים, דברים אשר מן הסתם מוסיפים למראה של המקום ויוצרים תחושה הרבה יותר נעימה, אלא מעבר לכך. עיצוב בית מודרני מתייחס למבנה באופן כזה שאמור לשרת אותנו בצורה נכונה יותר. בין אם זה מבחינת תכנון ובין אם זה מבחינת אפשרויות שימוש, צריכה, חסכון ועוד.

 

לפני שאנחנו ניגע בכמה נקודות שקשורות לנושא של עיצוב בית מודרני, חשוב להדגיש שני כלים שניתן להשתמש בהם בתהליך העיצוב. הכלי הראשון הוא הדמיה. אנחנו יכולים להשתמש בתוכנות הדמיה שונות על מנת לראות כיצד המבנה ייראה בסופו של דבר, כשנסיים את תהליך התכנון והעיצוב. כך אנחנו נוכל להתרשם ממנו, כך אנחנו גם נוכל לתכנן אותו בצורה הרבה יותר טובה. הכלי השני הוא שימוש במקורות השראה שונים, אנחנו יכולים להפיק היום הרבה תועלת ממקורות השראה שונים, בין אם מדובר על מקורות דיגיטליים, מקורות אומנותיים, ועוד. מעצבים רבים יציגו בפנינו אופציות שונות של אלמנטים בהם אנחנו יכולים להשתמש בתהליך העיצוב, אשר חלקם מקוריים וחלקם מגיעים ממקורות שונים.

 

כיצד נתכנן את הבית באופן מודרני?

כשאנחנו מדברים על עיצוב בית מודרני, אפשר לומר שיש הסכמה רחבה שמדובר על מספר נקודות בסיסיות,
אותן נמצא כמעט אצל כל מעצב במתמחה בסוג עיצוב שכזה:

1. ראשית, מינימליזם. להבדיל מהעיצוב הקלאסי, כאן אנחנו נראה שימוש במספר מועט של אלמנטים, בדרך כלל זה יהיה שימו באלמנטים שמתחברים ביחד בצורה אופטימלית ויוצרים מרחב תנועה הרבה יותר גדולים, הם לא יוצרים עומס בעין.

2. שנית, שימוש בחומרים מגוונים, בין אם זה פלסטיק, זכוכית, מתכת, עץ, אלומיניום ועוד. בדרך כלל יתבצע שימוש בחומרים שהם ידידותיים לסביבה מצד אחד ומצד שני עמידים מאוד.

3. אפרופו חומרים ידידותיים לסביבה, הרי שהעיצוב המודרני מתחשב מאוד בכל מה שקשור לשמירה על הסביבה. למשל, שימוש בחלונות גדולים לצורך חסכון בחשמל, אדריכלות ירוקה, בנייה חכמה, דברים שבעבר לא היו קיימים או שכמעט ולא התייחסו אליהם, היום מתייחסים לכך מאוד וכל הנושא של תכנון ועיצוב הבית המודרני מתבצע הרבה פעמים על פי פרמטרים אלו.

4. שימוש בצבעים בהירים, זה דבר מאוד נפוץ בעיצוב בית מודרני, לא עוד שימוש בצבעים "רגילים" או בצבעים כהים, יותר צבעים בהירים ותפזורת הרבה יותר רחבה של צבעים.