כיצד נרכוש קרמיקה בצורה נכונה?

עד לפני שנים לא רבות, לא מעט ישראלים היו משתמשים באריחי קרמיקה בעיקר לצורך חיפוי קירות במטבח ובחדר רחצה.
במקרים רבים הייתה זו גם קרמיקה פשוטה, בלי הרבה משמעות, לא מבחינת עיצוב ולא מבחינות אחרות.

 

עם השנים זה השתנה, אנחנו יכולים למצוא היום הרבה יותר שימושים באריחים, אנחנו יכולים גם למצוא הרבה יותר דוגמאות ודגמים אשר יכולים להשתלב במקומות שונים על פי העיצוב והמבנה שלהם. מן הסתם, היום יש גם הרבה יותר כלים שמאפשרים לבצע התאמה נכונה בין האריחים לשטח. באופן טבעי, היום לא מסתכלים על אריחים בנפרד, הם נתפסים כחלק בלתי נפרד ממכלול של פריטים שמיועדים לעצב את המקום, כך או אחרת. אריחי קרמיקה יכולים להיות מותקנים במקומות שונים בבית, בשטח הפנימי וכן בשטח החיצוני, בין אם זה לצורך חיפוי קירות, ריצוף, ובין אם זה על גבי נישות ספציפיות שמיועדות לעיצוב ולא בהכרח לצורך שימוש מסוים.

 

צריך לומר שהיום גם אפשר למצוא הרבה יותר חנויות שמוכרות אריחי קרמיקה בפועל, בין אם מדובר בחנויות פרונטליות או חנויות און ליין. בשני המקרים ניתן למצוא חנויות אשר מציעות מגוון רחב של אריחים בסגנונות ובדגמים שונים, כאלה שיכולים להתאים הן לצורכי חיפוי והן לצרכים אחרים. לפני שנסביר כיצד קונים אריחי קרמיקה בצורה חכמה, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו מה המטרה שלנו, לשם מה אנחנו מתכוונים להשתמש בהם, כיצד אנחנו רואים אותם משתלבים במרחב מבחינת עיצוב ובכלל. רק לאחר מכן אנחנו צריכים להחליט כיצד לקנות והיכן.

 

אז כיצד קונים אריחי קרמיקה בצורה נכונה?

בשלב הראשון חשוב לבחון היכן אנחנו רוצים להתקין אותם – באיזה שטח, הן מבחינת גודל והן מבחינת נראות. חשוב גם לקחת בחשבון שמלבד העיצוב, אנחנו צריכים להתייחס לשאלה, איך האריחים יכולים להתמודד עם התנאים בסביבה, בין אם מדובר בתנאים פנימיים או חיצוניים.

בשלב השני, כדאי לדעת כמה אריחים עלינו לקנות, ואיך אנחנו מתכוונים להדביק אותם
האם חשוב לנו שהם יהיו גדולים או קטנים, על מנת שנוכל לדעת את הכמות שאנחנו אמורים לקנות.

לאחר מכן מומלץ לבחון כיצד אמורים לתחזק את האריחים, איך אמורים לנקות אותם ולשמור עליהם היטב
אנחנו צריכים לזכור, בוודאי אם מדובר באריחים שאמורים להיות מותקנים במטבח, קיים סיכוי לא קטן שהחומרים בהם אנחנו משתמשים עלולים להרוס את האריחים כך או אחרת. ולכן חשוב שנדע כיצד לתחזק אותם.

 

לסיום, אנחנו צריכים לקחת בחשבון שלא מדובר במוצר שאנחנו אמורים להחליף אותו לעתים תכופות, אלא באלמנט שאמור להחזיק זמן רב.
לכן חשוב שאנחנו נקנה אריחים שיכולים להתאים לנו מהיבט זה, כך גם נחסוך בעלויות באופן משמעותי לטווח הקצר והארוך.