כיצד שימוש במתכות משתלב בבנייה ירוקה

שיטת הבנייה הירוקה כבר מזמן הפכה לדבר החם והנפוץ ביותר כיום בעולם הבנייה. בניגוד לדרך הבנייה המסורתית, מדובר על בנייה באמצעות קורות מתכת באורכים שונים הנבנים זה על גבי זה ומונחים זה לצד זה. היתרון הגדול ביותר בשיטת בנייה זו היא מהירות הבנייה, שכן ניתן לבנות בית המתאים וראוי למגורים תוך מספר חודשים בלבד והוא יהיה יציב, עמיד ונוח מאד למגורים. יתרון נוסף של תחום הבנייה הירוקה הוא השמירה על איכות הסביבה, כלומר השימוש המתבצע בעת הבנייה באמצעים ששומרים על ניקיון הסביבה (ובכלל זה הקרקע, מקורות המים והאוויר).

 

כיום קל מאד להקים מבנה בשיטת הבנייה הירוקה וחשוב לפנות אל חברה מקצועית המציעה שירותים אלה. בשנים האחרונות הוקמו מבנים רבים, אם לצרכי מסחר, תעשייה, עסקים או לצרכים פרטיים הבנויים בשיטה זו ולמבקר מבחוץ אין דרך לדעת שמדובר במבנה שהוקם בשיטת בנייה זו ולא באופן מסורתי העושה שימוש בבטון, מים ולבנים. משרדים רבים ומבנים קבועים או זמניים נותנים את המענה הדרוש וההקמה שלהם ארכה מספר חודשים בלבד. כיום ניתנת תשומת לב רבה לנושא של עיצוב הפנים של מבנים אלה ולמתן המענה לנוכחותה של המתכת בהם.

 

שילוב מתכת בבנייה ירוקה

עולם התעשייה עושה שימוש מרחב ומגוון במתכות. על ידי ריתוך אלומיניום למשל ניתן לבצע פעולות רבות הן לטובת ענף הבנייה והן לצורך מתן מענה אחר. מכיוון שהבנייה הירוקה מבוססת על המתכת, הרי ששילוב המתכת גם באלמנטים אחרים לאחר הבנייה הבסיסית מתאפשרת ומשתלבת בקלות. לצורך כך חשוב שמי שמבצע את הבנייה הלכה למעשה יהיה בקיא ומנוסה בעבודה עם מתכות אלה וכך יוכל לספק את התוצאות הטובות ביותר שישביעו את רצונו של הלקוח.

 

תהליך של ריתוך מתכות כמו אלומיניום יכול להפוך את המתכת לנוחה הרבה יותר לעבודה. אפשר יהיה להצמיד אותה או לקבע אותה למקומה בקלות יותר, אפשר יהיה לשלב אותה עם ריתוך של מתכת נוספת על מנת לקבל סגסוגת בעלת תכונות טובות וחיוביות לשימוש בעבודה, או לבצע גימור מתכתי מושלם אשר מתאים בדיוק במקומו. כאשר רוב שלבי העבודה מבוססים על השימוש במתכות שונות אין ספק שיהיה זה אך טבעי לעשות שימוש רב גם בטכניקת הריתוך וכך בעצם לנצל את כלל התכונות של המתכת לטובת תהליך הבנייה עצמו וכמובן לטובת המבנה הסופי שעתיד להיבנות.

 

בנייה ירוקה ומתכת

הבנייה הירוקה החלה לראשונה בארצות הברית, שם הוקמו מבנים ארעיים שהיו עשויים מקורות עץ. לאחר שהתגלה שמבנים אלה בעלי סיכון רב לעלות באש התפתחה שיטת הבנייה באמצעות קורות מתכת והיא הולכת ומתפתחת כל הזמן, גם כיום. בנייה בעזרת קורות עץ כבר אינה קיימת וממילא בישראל, מדינה חמה מאד אי אפשר היה לבצע בנייה באמצעות עץ בדיוק מסיבה זו. כיום ניתן לאטום בצורה יעילה מאד גם את המבנים העשויים ממתכת וכך מי שנמצא בפנים לא ירגיש את תנאי מזג האוויר מבחוץ, ללא קשר האם מדובר במזג אוויר חם או קר.

 

הבנייה הירוקה מתאימה לכל סוג של מבנה וכדאי מאד להתוודע אליה לפני שמחליטים כברירת מחדל לפנות אל עולם הבנייה המסורתי. מי שנמשך אל שיטות בנייה חדישות, שיש לו זיקה לתחום של הגנה על הסביבה וגם מעניין אותו לחיות במבנה בעל עיצוב ושיטת בנייה מודרניים ועדכניים – ייתכן וימצא בשיטה זו עניין רב, שכן כאמור המבנים מתאימים למגוון רחב של שימושים וצרכים. בישראל במיוחד, בנייה ירוקה והתקנת לוחות סולאריים ידידותיים לסביבה על גג המבנה מתאימים למזג האוויר החם והשמשי השורר לאורך רוב השנה.