עיצוב הבית – עיצוב פנים

עיצוב הבית, או עיצוב פנים, הוא תחום עיצוב המתייחס לעיצובו של החלל הפנימי של הבית על כל הפרטים המצויים בו. בעל המקצוע המתמחה בתחום זה הוא  מעצב פנים והוא זה שאחראי למעשה לעצב את פנים הבית בהתאם לצרכים הפרקטיים והאסתטיים של הלקוח.

 

עיצוב הבית הוא אלמנט חשוב התורם לאיכות החיים ולהוויה במקום המגורים. כדאי להשקיע בעיצובו של הבית משום שהוא הסביבה שבה תבלו את מרבית זמנכם הפנוי, זמן המנוחה והזמן המשפחתי, וחשוב שהאווירה תהיה טובה, מרגיעה, בעלת אנרגיות חיוביות אך גם מבוססת על פרקטיקה ושימושיות.

 

חשיבות עיצוב הפנים 

כאמור, תחום העוסק בעיצוב של הבית מבפנים. עיצוב פנים לא מתייחס בהכרח רק לסביבות מגורים אלא גם ניתן ליישמו בבתי עסק וכדומה, אך חשיבותו בבית מגורים היא משמעותית ביותר. מדוע זה כך? לרוב מקובל לחשוב שלתחום העיצוב חשיבות אסתטית בלבד, ואף להתייחס לכך בשטחיות. הדעה הקדומה לגביי זה, היא שעיצוב פנים הוא תחום השמור לעשירים בלבד, והוא בגדר מותרות שמטרתה להעיד על סטטוס או מעמד מסוים,  והוא נעשה לשם יופי בלבד. אך לא כך הדבר. השימוש בעיצוב פנים הוא כבר מזמן לא תחום שהוא נחלתם של עשירים בלבד, וכיום מודעים כבר ליתרונותיו הרבים שהם מעבר ליופי ואסתטיות, שאין להוריד מחשיבותם כמובן. זה בסדר להודות שיופי הבית, ונעימותו, הם אלמנטים חשובים באיכות חיינו ולא רק העובדה שיש גג מעל ראשינו. בית שמעוצב באופן יפה, אסתטי ונעים לעין, הוא בית בו תהיה האווירה נעימה, רגועה, ומעודדת לשמירה על הסדר והניקיון. מלבד זאת, עיצוב הפנים לא מתייחס רק לעניין המראה, בעיצוב נלקחים בחשבון גם פרמטריים פרקטיים, ומטרתו היא לענות על כל צרכי הסידור, האכסון וניצול נכון ויעיל של החללים בבית. אכסון נכון ואסתטי, ניצול יעיל של מקום ועוד, הם גורמים חשובים בהתנהלותו התקינה של הבית. יש בכוחם למנוע בלגן מיותר, ובכך לצמצם את הצורך לסדר את הבית כל הזמן ואפשר לנצל את הזמן הזה לניקיון ומטלות אחרות. בלגן נוצר לרוב משום שלדברים אין מקום מוסדר, והוא בסיס ליצירת חיכוכים ואווירה מדכאת ולא נעימה בבית. בעזרתו של מעצב פנים, ניתן למנוע את כל אילו מראש.

 

מעצב פנים

מעצב הפנים הוא בעל המקצוע שעיקר עבודתו היא לעצב ולתכנן את מראהו של פנים הבית. אך כאמור, הוא לא מתעסק בצורכי יופי בלבד אלא גם בתכנון החלל. מעצב פנים טוב הוא כזה שקשוב לצורכי הלקוחות ומיישם את רצונותיהם בתוך עבודתו תוך שימת דגש על טעם, אסתטיקה וניצול של משאבים קיימים. חשוב שלמעצב הפנים יהיה טעם אישי שתוכלו להתרשם ממנו מעבודותיו הקודמות ושתתחברו אליו, וגם שתמקדו את דרישותיכם ובקשותיכם הספציפיות ותציגו אותן בפניו מראש, משום שאכן זהו תחום שמצריך אי אילו משאבים כלכליים ולא כדאי להיזכר בדיעבד בפרטים חשובים ולבזבז עוד כסף על תיקונים ושינויים מעבר למה שהכרחי.

 

עיצוב הבית, או עיצוב פנים, הוא תחום עיצוב המתייחס לעיצובו של החלל הפנימי של הבית על כל הפרטים המצויים בו. בעל המקצוע המתמחה בתחום זה הוא  מעצב פנים והוא זה שאחראי למעשה לעצב את פנים הבית בהתאם לצרכים הפרקטיים והאסתטיים של הלקוח.

 

עיצוב פנים הבית הוא אלמנט חשוב התורם לאיכות החיים ולהוויה במקום המגורים. כדאי להשקיע בעיצובו של הבית משום שהוא הסביבה שבה תבלו את מרבית זמנכם הפנוי, זמן המנוחה והזמן המשפחתי, וחשוב שהאווירה תהיה טובה, מרגיעה, בעלת אנרגיות חיוביות אך גם מבוססת על פרקטיקה ושימושיות.